Mimo niegasnącej popularności zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, nieinwazyjne metody zachowania młodego wyglądu wciąż są w cenie. Wiele osób preferuje opcje, które nie wymagają użycia skalpela. Poszukując zabiegu, który przyniesie efekty przypominające lifting, trafiłam na Lilię Dworecką, trenerkę facefitness. Postanowiłyśmy nawiązać współpracę, czego owocem był wywiad na temat ćwiczeń twarzy - kliknij TU. Facebuilding zainteresował mnie na tyle, że ponownie zwróciłam się do Lilii z prośbą o realizację kolejnego artykułu. Wiedziałam, że nasz drugi wywiad musi dotyczyć problemu, z którym mierzy się wiele z nas - dziś na tapet bierzemy tzw. "drugi podbródek".
Odpowiednio wykonywany facefitness, wpływa pozytywnie na kondycję skóry, zmniejsza widoczność i powstawanie zmarszczek. Czy ćwiczenia mogą stanowić bezinwazyjny "lifting" i poprawić owal twarzy?
Ćwiczenia na mięśnie twarzy stanowią nowe i - moim zdaniem - rewolucyjne podejście do pielęgnacji, m.in. zmniejszając widoczność zmarszczek, niwelując obrzęki, liftingując twarz. Facefitness, to nie tylko "dziwne miny", to po prostu trening, z tą różnicą, że wykonywany jest na twarz, a nie - jak przywykliśmy - na ciało.Można zredukować tzw."drugi podbródek" bez ingerencji medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej?
Można, i to bardzo szybko. Za występowanie drugiego podbródka odpowiadają język i mięśnie nadgnykowe, które z wiekiem wiotczeją. Na szczęście szybko "reagują" na wysiłek fizyczny i jesteśmy w stanie pozbyć się problemu w krótkim czasie.
Drugi podbródek dotyczy wielu kobiet, jak powstaje?
Drugi podbródek powstaje m.in. przez nieprawidłową postawę ciała, np. garbienie się, pracę w wymuszonej pozycji ciała, z pochyloną w dół głową - m.in. masażyści, stomatolodzy, kosmetolodzy, anatomiczna predyspozycja do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy, szyi i podbródka.Czy można temu zapobiec?
Można, należy przestrzegać kilku zasad:- Korzystać z telefonu komórkowego, nie pochylając głowy w dół. Urządzenie utrzymywać na wysokości twarzy. Podobnie w przypadku czytania książki, pracy przy laptopie.
- Unikać spania na bardzo wysokiej poduszce.
- Wykonywać ćwiczenia na postawę ciała.
Czy ćwiczenia skierowane na redukcję już widocznego drugiego podbródka obejmują tzw. mewing, czyli prawidłowe ułożenie języka w stanie spoczynku?
Jak najbardziej - nieprawidłowa pionizacja języka mocno wpływa na widoczność drugiego podbródka. Język w spoczynku powinien być "przyklejony" do podniebienia i nie dotykać zębów - prawidłowo ułożony opiera się o wałek przed górnymi siekaczami. Jeżeli język leży na dnie jamy ustnej, mięśnie nadgnykowe pozostają rozluźnione, co powoduje "powiększenie" drugiego podbródka.Jak często należy ćwiczyć?
Dla osiągniecia oczekiwanego efektu należy ćwiczyć codziennie. Ćwiczenia na język są bardzo proste - nie wymagają kontrolowania ich przebiegu i poprawności wykonywania przed lusterkiem. Można je robić w samochodzie, w tramwaju, w pracy, spacerując.Czy ćwiczenia są podzielone na stopień zaawansowania?
Ćwiczenia na mięśnie twarzy są podzielone na 2 poziomy: podstawowy i zaawansowany.Te skierowane na zmniejszenie drugiego podbródka, to poziom podstawowy - można je oswoić w ok. 7 minut ( tyle też trwają filmiki instruktażowe).
0 komentarze:
Prześlij komentarz